Bakımlı olamanın püf noktaları

0
1482

Bayanla makyaj yaparken bazı noktalarına çok dikkat etmesi gerekir.  Aksi takdirde tam olarak bakımlı durmazlar. Bir kadın saçından makyajına hatta kıyafetine kadar bakımlı durmalıdır. İşte o zaman bakımlı bir kadın olarak hitap edilirsiniz.

İşte bakımlı olmanın püf noktaları

Öncelikle saçlar bir kadının nasıl göründüğünün en önemli belirtisidir. Bakımsız ,dağınık ve kirli saçlar bir kadının güzelliğine gölge düşüren unsurlardır. Cilt ne kadar bakımlı olursa olsun kıyafet seçimi ne kadar doğru olsada düzgün olmayan bir saç güzelliğinizi ön plana çıkarmaz. Kendinize yakışmayan saç modelinden uzak durmalısınız.

İkinci olarak cilt bakımınıza özen göstermelisiniz. Çünki cildimiz kışın soğuktan yazında sıcaktan kurur ve çatlar. Bunun için ekstra bir bakım gerekir. Kuru ve çatlak bir ciltten bakımlı görünmeniz imkansızdır. Öyleyse cildinizi hergün nemlendirmelisiniz. Böylece cildiniz daha sağlıklı görünecektir.

Bakımlı bir bayanın kuşkusuz en önemli faktörü makyajdır. Makyaj yaparken sizlere uygun ürünleri kullanmalısınız. Aksi takdirde makyaj sizi bakımsız ve özensiz gösterir. Bir çok bayanın yaptığı hatalı makyaj malesef onu bakımsız göstermektedir. Bu yüzden makyajı olası gele değil güzelliğinizi ön plana çıkarmak için yapmalısınız. Makyaj yaptğınızda kaşların nasıl göründüğünün çok büyük önemi var. Kaşlarınızı yüz biçimine göre alın.

Şimdi geldi kıyafete. Kıyafet seçerken beden ve ten renginize uygun olmasına önem gösterin. Sırf beğendiğiniz için öyle bir kıyafet alın giymeyin. Çünki o kıyafet size uygun olmayabilir. Seçtiğiniz kıyafetin makyaj rengine uygun olmasına önem gösterin. Ve parfümlede kendinizi tamamlayın.

 

CEVAP VER