Baza Başlığı Seçiminde En Önemli Kriterler

0
903

Yorucu ve stresli bir günün sonrasında alacağımız sağlam bir uyku, yorgun vücudumuzu ve zihnimizi yenileyerek sonraki günü daha dinç geçirmemizi sağlar. Bu sağlıklı uyku biçimi için de en önemli noktalardan biri kuşkusuz doğru yatak ve doğru baza başlık seçimi. Seçkin tasarımlarıyla hem estetiği hem de sağlığı ön plana alan İder Mobilya, şıklığın ve konforun bir arada sunulduğu birbirinden çeşitli baza başlık modelleri sunuyor. Peki, bu modellerin içinden kendinize en uygun baza başlığını seçerken en çok nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Baza Başlık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaliteli bir uyku deneyimi için yatağınızın konforlu olması kadar yatağınıza uygun bir baza başlık olması da oldukça önem arz ediyor. Seçeceğiniz baza başlık, günün stresinden uzaklaşmak için yatağınızda kitap okurken, telefonunuzla uğraşırken ya da dizüstü bilgisayarınızda işlerinizi tamamlarken, sırtınızı rahat bir şekilde kavrayarak uyku öncesi aktivitelerinizi daha da eğlenceli hale getirebilir. Başınızı olası çarpmalara karşı da koruyacak olan baza başlık, uyku esnasında ve öncesinde size ihtiyacınız olan konforu sağlar.

Sağlıklı bir baza başlık seçiminde dikkate alınılması gerekenler şöyle sıralanabilir:

  • Baza başlık seçerken, dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kuşkusuz yatağınızın boyutlarına uygun olup olmadığı. Yatak ölçülerinize uyumlu olan baza başlık seçeneğini tercih etmelisiniz. Çift kişilik ya da tek kişilik kullandığınız yatağınızın, baza başlığı ile aynı boyutlarda ve özelliklerde olmasına dikkat etmelisiniz.
  • İstenmeyen deformasyonların oluşmaması için yatak başlığında kullanılan süngerin yoğunluğuna, malzemesinin kalitesine dikkat etmelisiniz. Kullanılan materyallerin sağlamlığından emin olmalısınız.
  • Alçak ya da yüksek yatak başlıkları tercihiniz, zevkinize göre şekillenebilir. Odanızda sadelik istiyorsanız, baza başlık seçerken başlığın alçak olmasını tercih edebilirsiniz. Alçak başlık hem sadelik katar hem de odanızı daha modern ve şık bir görüntüye kavuşturabilir.
  • Yatak odanızı daha da ferah bir hale getirmek için, seçeceğiniz başlığın tasarımını odanın genel görüntüsüne uyumlu seçmeniz odanıza estetik bir bütünlük sağlayacağı için önemli olabilir.
  • Baza başlık için doğal tona sahip renkleri tercih etmeniz odanızın dekorasyon bütünlüğü açısından daha doğru olacaktır.
  • Yoğun dikey çizgiler, odaya boğucu bir görüntü verebileceğinden tercih etmemeniz daha doğru olur. Bunun yerine dikey çizgilerle harmanlanmış eğri modern tasarımlar, odanızın dokusuna hem farklılık katabilir, hem de dekoratif ve güzel bir tamamlayıcı olur.

Zevkinize Uygun Tasarlanmış Çeşitli Baza Başlık Modelleri

Sade, klasik, özgün ve yenilikçi modeller sunan İder Mobilya, içinde bulundurduğu her tarza ve estetik görüşe uygun baza başlık modelleri ile karar vermenizi kolaylaştırıyor. Ferah ve sade, doğal tonlarda olan renklerin yanı sıra, klasik ve erken dönemi andıran seçkin modeller de yer alıyor. Örme modeller, dokuma kumaş modeller veya süet seçenekleri, koyu renkli ya da farklı tonda karşınıza çıkıyor.

Vintage havası sevenler için geleneksel modellerden ferforje başlıkları, eğri ve düz çizgiyi harmanlayarak tasarlanmış, özellikle siyah, beyaz ve altın renklerin kullanıldığı modeller öne çıkıyor. Odanızda hem eski dönemlerin rüzgarını estirebilirsiniz, hem de diğer dekoratif ürünlerle beraber bakıldığında modernize bir görüntü verebilirsiniz.

Yatak başlığı seçiminde daha elegan bir görüntü sunmak isteyenler ise, deri başlık seçenekleri değerlendirilebilir. Minimalist bir anlayışla tasarlanan modern başlıkları tercih edenler için ise kumaşla kaplanmış, doğal tonlarla renklendirilmiş seçenekler uygun olabilir.

İder Mobilya’da Dayanıklılık ve Estetik Bir Arada

Sadece estetik yönden değil aynı zamanda dayanıklılığın da önemli olduğu baza başlık ürünlerinde materyallerin kaliteli olması en önem verilmesi gereken noktalardan. Kaliteyi, ölçüyü ve tasarımı ön plana alan İder Mobilya’da çeşitli renklerde, sağlam materyallerle oluşturulmuş baza başlık seçenekleri sizi bekliyor.

CEVAP VER