Cildiniz İçin On Altın Kural

0
840

Cildiniz solgun, kuru,  mat mı ? Cildinizi yeniden canlandırmak , gözaltı morluklarından  kurtulmak ve uzayan tüylerinize çare bulmak istemez misiniz? Baharın gelişi ile cildiniz yeniden kendine gelsin, öz güveniniz artsın. Unutmayın güzel bir cilt kendinize güveninizi arttırır, beynen ve ruhen kendinizi zinde hissedeceksiniz. Unutmayın sağlık hiç kimsenin kesin olarak güvenemeyeceği bir nimettir. İşte size on pratik adımda istediğiniz canlı, nemli ve lekesiz cilt bakımının altın kuralı.

  • Vücudumuzun en büyük organı deridir. Cildimizdeki bozukluklar,lekeler ve benzeri sorunların tedavisi mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalı. Cildimizde meydana gelen  bir sorunda mutlaka cilt doktoruna gidilmelidir.
  • Cilt bakımının altın kuralı temizlik ile başlar. Cildiniz için temizlik ürünü size ait olmalıdır ve unutulmaması gerekir ki kişiden kişiye farklılık gösterir. Kimi insanın cildi yağlıdır ve daha çok temizlenme ihtiyacı ortaya çıkar, kimi insanın cildi ise kurudur ve daha az yağlı ürün ile temizlenmelidir. Düzenli temizlenen cilt parlar, yaşlanma etkisi azalır ve akne oluşumu engellenmiş olur.
  • Temizlenen cildin ardından sıra cildinizin tonik uygulamasına. Eğer cildiniz çok yağlı, gözenekli ve parlak ise cildinize tonik uygulaması çok iyi gelecektir fakat cildiniz kuru ve  hassas ise tonik uygulaması pek önerilmez. Pahalı tonikler yerine evinizde bulunan soda, gül suyu, demlenmiş çay cildiniz için tonik görevini üstlenecektir.
  • Kışın kuruyan cildiniz için aşırı yağlı olmayan nemlendirici ve onarıcı kremler kullanılmalıdır.  Doğru ürün alırken ürünün çok pahalı olmamasına ve ürünün cildinize uygun olmasına dikkat edin.
  • Cildiniz çok hassas değilse göz çevresi için özel ürün kulanmanıza gerek yoktur. Fakat hassas bir cilde sahipseniz, özel bir göz çevresi ürünü kullanmak yararlı olacaktır.
  • Güneşten gelen ışınlara maruz kalmak hoşunuza gitse de güneş ışınlarının cildinize zarar verdiğini ve cildinizde lekeler bıraktığını unutmayalım. Güneşten gelen zararlı ışınlardan korunmak için; güneş kremi kullanmak, şapka takmak, gözlük kullanmak, gölgede durmak, solaryuma girmemek gibi önlemler alarak cildiniz için önemli adımlar atmış olacaksınız.
  • Cildiniz için bol sıvı tüketimi, sebze ve meyvelerce zengin beslenmek, ara öğünlerde tuzsuz ve yağsız yemek yemek cilt sağlınıza önemli katlılar sağlayacaktır. Unutmayalım ki aşırı yağlı, tuzlu , şekerli yiyeceklerle cildimiz yaşlanmaya direnemez.
  • Cildiniz için her şeyi yapmanıza rağmen cildinizde olumlu sonuç göremiyorsanız profosyonel yardım almanızda yararlı olacaktır. Kişiye özel tedaviler ile daha genç ve güzel görünebilirsiniz. Yaptıracağınız botoks, mezoterapi, mezolifting, kimyasal peeling ve lazer tedaviler ile mutlaka olumlu sonuç alacaksınız.
  • İstenmeyen tüylerinizden de lazar ile kurtulmak mümkün. Ancak yapılacak lazer uzman kişiler ile ve hijyen bir ortamda yapılmalıdır.

 Cilt Bakımı 

CEVAP VER