Doğru Eyeliner Seçimi İle Kusursuz Göz Makyajı

0
486

Makyaj tarzınız ve deneyiminiz ne olursa olsun, eyeliner sürmekte zorlandığınız günler olmuştur. Şimdi, eyeliner sürmenin zorluklarıyla ilgili bildiğiniz her şeyi unutmanın tam zamanı! Çünkü size en uygun modeli seçtiğiniz ve birkaç temel ipucuna göz attığınız sürece, hayalinizdeki göz makyajına imza atmak konusunda sizi hiçbir şey durduramaz. Peki, sizin için en doğru ürün hangisi? Göz makyajınızı nasıl daha kolay ve pratik hale getirebilirsiniz? Gelin, aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarına birlikte göz atalım.

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Kirpik diplerine düz bir hat çekerek gözlere ve kirpiklere vurgu yapmayı, böylelikle daha derin ve çekici görünen bakışlara kavuşmayı sağlayan bir göz makyajı malzemesi olan eyeliner, temelde üç farklı forma ayrılır. Genellikle göz makyajlarında siyah renkli modeller kullanılsa da; mavi, kahverengi ve kırmızı gibi birçok renk seçeneği sunan ürünler de bulunur. Siz de size kullanması en pratik gelen modeli bulduktan sonra dilediğiniz rengi seçerek göz kamaştıran makyaj uygulamalarına imza atabilirsiniz.

Kalem eyeliner modelleri, özellikle acemi makyaj severler için en pratik seçenek olabilir. Kalem ürünler göz kalemleriyle aynı forma sahiptir. Ancak göz kalemlerinden farklı olarak daha sivri, kalın ve keçe yapılı bir uçları bulunur. Bu sayede kontrollü bir göz makyajı yapmak da oldukça kolaylaşır.

Jel eyeliner modelleri, çoğunlukla küçük cam kavanozların içinde sunulur. Bu tip ürünleri sürmek için kesik ve sert uçlu bir göz makyajı fırçası kullanmanız gerekir. Yoğun pigmentli bir yapıya sahip olan jel ürünler, ince kuyruklar çekmek için de ideal bir seçimdir.

Likit ürünler ise kendinden fırçalı bir tasarımla sunulur ve sıvı formdadır. Keskin bitişli göz makyajları için likit modelleri tercih edebilirsiniz. Çünkü bu kategorideki ürünlerin fırçaları oldukça ince ve sivridir. Bu sayede detaylı göz makyajlarına imza atabilirsiniz.

Eyeliner Nasıl Sürülür?

  • Göz kapağınızın ortasından gözünüzün iç köşesine doğru bir hat çekin, daha sonra yeniden başlangıç noktanıza dönün ve diğer hattı tamamlayın.
  • Çizdiğiniz hattın her iki gözünüzde de eşit hizada sonlanması için alt kirpik diplerinizi referans alın.
  • Eğer kuyruklu bir eyeliner çekmek istiyorsanız öncelikle kuyruğu çizerek işe başlayın.

Eyeliner Sürme İpuçları

  • Elinizin titremesini önlemek için makyajınıza başlamadan önce dirseğinizi düz bir zemine dayayarak destek alabilirsiniz.
  • Çizdiğiniz kuyruğun her iki gözünüzde de aynı formda olmasını sağlamak için hazır şablonlardan yararlanabilirsiniz.
  • Hazır şablon kullanmak istemiyorsanız bir kartviziti çizmek istediğiniz kuyruk şeklinde keserek kendi şablonunuzu yaratabilirsiniz.
  • Göz makyajınızda far kullanmak istiyorsanız far sürmeyi bitirdikten sonra eyeliner çekme aşamasına geçmelisiniz. Böylelikle göz makyajınızın dağılmasını önleyebilirsiniz.
  • Yağmurlu günlerde ya da sıcak yaz aylarında “Waterproof” ibareli suya dayanıklı ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Göz makyajınız göz kapağınıza bulaşıyor ve dağılıyorsa makyaj öncesinde göz kapağınıza hafifçe transparan pudra sürerek bu riski önleyebilirsiniz.

Hayalinizdeki Eyeliner İle Kusursuz Göz Makyajlarına İmza Atın

Az önce de sözünü ettiğimiz gibi, tek yapmanız gereken sizin için en uygun modeli belirlemek ve pratik yapmaya koyulmak! Birkaç denemeden sonra göz makyajınızı kusursuz bir görünüme kavuşturmak için hiç zorlanmayacağınızdan ve hayalinizdeki uygulamaları yalnızca birkaç dakika içinde gerçeğe dönüştürebileceğinizden şüpheniz olmasın. Watsons’ta yer alan Maybelline New York, NYX Professional Makeup, Pastel, Golden Rose, Flormar, Rimmel London, Deborah Milano ve L’Oréal Paris gibi onlarca seçkin markanın sunduğu ürünlere hemen göz atabilir, eyeliner fiyatları ve modelleri arasından size en uygun seçimi yapabilirsiniz. Siz de hemen Watsons’ı ziyaret edin, makyaj çantanızın tüm eksiklerini tamamlayarak hayalinizdeki makyaj uygulamalarına imza atın!

CEVAP VER