Dolgun Saçlar

0
1448

Ne yaparsam yapayım saçlarım istediğim gibi olmuyor saçlarım parıl parıl parlamıyor diyorsanız bu yazı tam size göre…Uzun, parlak, ve dolgun saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. İşte bunun için sizlere ip uçları.Parlak Ve Dolgun Saçlar İçin Beş Altın Kural

  1. Saç Tarağınız Doğal OlmalıSaçlarınızı her gün taramak saçınıza zarar verir. Plastik taraktan vazgeçmeli ve kendinize doğal ahşaptan yapılmış saç fırçasından almalısınız. Bu sizin saçınızdaki yağları eşit olarak dağıtır ve saçınızı daha az kırar.
  2. Saçlarınızı Her Gün Yıkamayın !!!Çoğumuz saçlarımızı her gün yıkarız fakat bu saçlara zarar vermektedir. Uzmanlar saçlarımızı haftada bir kaç defa yıkamanın daha sağlıklı olduğunu savunuyorlar. Saçların doğal olarak yağlanmasına da ihtiyacı vardır.
  3. Saçlarınıza Soğuk Su UygulamasıSaçlarınızı yıkadıktan sonra en son durulanma suyunun soğuk ile yıkanması saçınızın üzerindeki üst derinin kapanmasına ve saça parlaklık verilmesine neden olmaktadır.
  4. Saçınız İçin Proteinli Ürünleri Tercih EdinSaçlarımız protein ve keratinden oluşur bu sebeple Protein içeren ürünler saça yarar, saça yapışır ve saçımızı besler dolgunluk kazandırır. Buğday ve soya gibi proteinleri tercih edin fakat aşırı kullanımı saçları kırabilme ihtimalini de göz önünde bulundurun. Unutmayın her şeyin fazlası zarar.
  5. Dolgun, İri BugidilerBüyük bigudilerle sarmak, saça eşsiz bir dolgunluk kazandırır. Tepeye konulan altı bigudi, çok büyük bir fark yaratır. Saç kuruduktan sonra saçı 2-3 santimlik tutamlar halinde, uzama yönünü göz önüne alarak bigudilere sarın. İşin püf noktası onları çok sıkı sarmaktır. 10 dakika sonra bigudileri çıkartın ve dolgun görünüm için hafifçe sallayın ve sprey sıkın.
    Dolgun Saç Bakımı
    Dolgun Saç Bakımı

CEVAP VER