Evlilik aşkı öldürüyor sözüne son verin

0
2311

Etrafımızdaki bir çok insandan evlilik aşkı öldürüyor sözünü duymuşuzdur. Bu lafı duyan bizler hep demişizdir bizim evlilik hayatımızda asla öyle olmayacak diye. Evlilik hayatımızı ilk günli gibi tutmak mümkün mü ? İşte cevapları.

Alışkanlıklar:

Evlilik hayatımızı bitiren şeyler aslında evlilik değil vaz geçemediğimiz bir çok alışkanlıklardır. Eskiden ara sıra gördüğünüz sevgiliniz artık hep yanınızda olacak. Sürekli beraber olacağınız kişiyle bir ömür yaşamak sizi sıkıcaktır. Hayatınızda tek başınıza yaptığınız şeyleri bırakmayınız.

Maddi sorunlar:

Maddi sorunlar pek çok evliliğin bitmesine neden olmuştur. Artık hiç birşey bekarken gibi değil. Kendi başınıza olan harcamalarınızı bırakmak zorundasınız. Evliliğinizde maddi sıkıntıları eşinizden beraber çözün.

Çocuklar:

Çocuklar dünyaya geldimi tüm kadınlar annelik ilk planı oluyor.  Hayatımızın ilk sırasında çocuklarımız oluyor. Ve ne yazık ki eş olduğumuzu  unutuyoruz. Eş olduğumuzu unutmayalım ve eşlerimize de vakit ayıralım.

Seks hayatın rutinleşmesi :

İlk başta spontene olan cinsel yaşam zamanla ilk gün ki heycanını kaybediyor. Cinsel yaşamınızı heycanlandıracak şeyler yapın.

Çevre baskısı :

Evlenmeden önce ikinize ait bir yaşantınız vardır. Fakat evlendiniz artık çevrenizdeki ailenizde yaşantınıza dahil.  Çevrenizden bir çok olumsuz davranış ve gereksiz olan bir çok laf duyacaksınız. Hiç birini duymayınız ve kendi yaşantınıza devam ediniz.

CEVAP VER