Evlilikte mutlulukta altın öneriler

0
2155

Evlilik hayatın dönüm noktalarından biridir. Ya mutlu olursunuz yada pişman. Hangisini seçeceğinize ise siz karar verirsiniz. Eğer mutlu olmaksa niyetiniz önerilerimize kulak verin.

Aynı zamanlarda sinirli olmayın:

Çiftlerin arasında zaman zaman anlaşmazlıklar çıkması çok doğal. Ancak aynı zamanda sinirli olmamanın çok büyük önemi var. Eğer eşiniz sinirli ise siz alttan almaya çalışın. Birazda dönüşü olamayan sözleri sarffetmekten çekinin.

Eleştirilerinizi yumuşatın:

Eşinizin bir çok hareketini beğenmiyebilirsiniz. Ve konudaki düşüncelerinizi dile getirmekte özgürsünüz. Önemli olan bunu nasıl yaptığınız. Onu değiştiremeyeceğinizi bilerek hareket etmek en doğrusu. Sevgi dolu ve ılımlı yumuşak huylu olmak önemli. Yoksa onu kırmış ve üzmüş olursunuz.

Birbirinize bağırmayın:

Tartışma esnasında o sesini yükseltti diye sizde bağırmayın. Birbirinize bağırmak hiç bir şeyi çözmeyecektir. Sorunun karışmasına hatta sapa sarmasına yardımcı olacaktır. Her ne koşulda olursa olsun sesinizi yükseltmeyin. Sevgiden önce saygıyı korursanız uzun süren bir evliliğiniz olur.

İktidar savaşına girmeyin:

Eğer tartışmayı birinin kazanması gerekiyorsa bırakın eşiniz kazansın. Aşkın bir iktidar savaşı olmadığını bilmeniz gerekir. Neticede küçük hesaplar peşinde koşarak bir ömür boyu mutlu olamazsınız.

Geçmişi geçmişte bırakın:

Hiç bir zaman geçmişte olan hataları eşinizin yüzüne vurmayın. Tartışma esnasında eşinize hatırlatacağınız hata olayın başka yerlere sapmasına neden olacaktır.

Birbirinizi ihmal etmeyin:

Niye evlendiğinizi unutmamalısınız. Hayatın iyi ve kötü yönlerini paylaşmak için evlendiğinizi hatırlayın. Hayatta evliliğinizde tat almanız çok önemli. Zevkleriniz birbirine uymayabilir. Ayrı ayrı zaman geçirebilirsiniz. Ama eşinizi önde tuttuğunuzu bilmesi onu mutlu edecektir.

Yatağa küs girmeyin:

Gün içinde bir çok şey yaşamış ve hatta çok şiddetli kavga etmiş olabilirsiniz. Yatak odanıza ve yatağınıza asla küs girmeyin. Yatmadan önce tüm sorunlarınızı halledin. Yatak odanız ayrı bir dünya. Tartışmayı sürdüren tarafsız olmayın. O odaya sorunlarınızı taşıyan taraf siz olmayın.

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER