Kış çayları için sağlıklı olun

0
1938

Kış aylarında soğukların gelmesi ile bir çok hastalık kapımızda bizi bekliyor. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerin hastalığa yakalanma riski daha fazla. Hastalıklara yakalanmamak için uyku düzeninize ve beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekir. Hastalıklara yakalanmamak için kışın bitki çaylarına çok önem göstermeniz gerekir. Yanlız kış çayları demlerken kararına göre demlemek ve içmek gerekmektedir. Bitki çaylarını içerken yanlız doktorunuza baş başvurmanız sizler için çok iyi olacaktır.  Şimdi gelelim bitki çaylarının faydalarını görmeye.

Ihlamur

En çok kullanılan kış çayıdır. Ihlamur yeişkin ve çocukların en çok seveceği bir içeçektir. Ihlamur grip ve soğuk algınlığına çok iyi gelen bitki çayıdır.

Zencefil

Zencefil bağışıklık sistemini kuvvetlendiren en önemli çaylardan biridir. Mide bulantısı ve kusmaya iyi gelecektir.

Papatya

Papatya çayı boğaz ağrısına bire bir olan bir içeçektir. Öksürüğe ve uyku sorununa iyi gelecek bir çaydır.

Kuş burnu

Kuş burnu çayı doğal antioksidan olarak kabul edilmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için ideal bir çay olan kuşburnu yine soğuk algınlığı için idealdir.

Ekinezya

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için çok ideal olan bir çaydır. Hastalıklardan korunmak isterseniz günde 2 bardak ekinizya çayı içmek gerekmektedir.

Adaçayı

Adayı çayı boğaz yanmasına bire bir gelen bir çaydır. C vitamini içeren doğal antioksidan olan ada çayı bulaşıcı hastalıklara karşı vucıdu koruyan bir çaydır. Boğaz ağrısına karşı bir çay kaşığı bal ile kullanabilirsiniz.

CEVAP VER