Topuklu ayakkabı alırken dikkat etmeniz gerek noktalar

0
2618

Topuklu ayakkabılar giyim içerisinde en önde olan yerden önümüze çıkar. Bayanlar daha uzun boylu ve daha zarif görünmek için genelde topuklu ayakkabı tercih ederler. Fakat bazen topuklu ayakkabı alırken rahatsızlık çekersiniz. Peki topuklu ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gereken hususları biliyor musunuz? İşte o unsurlar.

Ayakkabı alışverişini akşam yapmalısınız

Gün içerisinde sürekli ayakta olmanız nedeni ile sürekli şişlikten şikayetçi olursunuz. Ayaklarınız şiştikçe ayakkabınızın ayaklarınızı daha çok sıktığını görürsünüz. Bu durum ayakkabılarınızın ayaklarınıza vurmasına neden olur. Bu nedenle akşam ayakkabı alımı sizlere daha rahata kavuşturacaktır.

Ayakkabı denerken her iki çiftide deneyiniz

Pek çok kadın ayakkabı alırken ayakkabının tekini denemektedir.  Bir ayağa iyi gelen ayakkabı diğerine dar gelmektedir. Bu nedenle tek değil çift deneyiniz.

Geniş ve kalın topuklu ayakkabı seçin

Topuklu ayakkabı üzerinde genelde yürümek çok zordur.  Özellikle aşırı yüksek topuk üzerinde yürümek oldukça zordur. Ayak bileklerinizi burkmamak için özellikle kalın topuklu ayakkabılar tercih edin.

Sivri burun ayakkabılardan uzak durun

Sivri burunlu ayakkabılar ayak parmaklarınızın büzüşmesine neden olacaktır. Bu nedenle burnu geniş olan ayakkabı sizler için ideal olacaktır.

Ayak yapınıza uygun ayakkabı seçin

Ayak yapınıza göre ayakkabı seçmek çok önemli. Eğer ayak yapınız geniş ise sivri burunlu ayakkabılar sizi çok rahatsız edecektir.

CEVAP VER